TURLAR

Karpaz

Karpaz

Karpaz Yarımadası (Yunanca: Καρπασία), Kıbrıs adasının kuzeydoğu ucundan uzanan, sivri ve uzun yarımada. Fiilî olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kontrolündedir. Mesarya Ovası'nın kuzeydoğu sınırından başlar, Zafer Burnu'na kadar devam ed Haberin Devamı..

Tarih: 12-2021

Gazimagosa

Gazimagosa

Geniş limanıyla Gazimağusa, bünyesinde barındırdığı birçok ilginç özelliği ile Adadaki keşfedilmesi gereken en büyüleyici şehirlerden biridir. Şehir, güzel, kumlu sahiliyle bilinir. Gazimağusa eski çağlardan beri önemli tarihi mekânlarını korumuştur. Gazimağusa'nın dışındaki, Haberin Devamı..

Tarih: 12-2021

Güzelyurt

Güzelyurt

Kıbrıs adasının kuzeybatısında yer alan Kıbrıs Güzelyurt gezilecek yerler listesi, oldukça geniştir. Lefkoşa ve Girne şehirleri kadar popüler olmamasına rağmen Kıbrıs’ın eski yerleşim yerlerinden biri olan Güzelyurt, turunçgil bahçeleri ile ünlüdür. Oldukça verimli topraklara sa Haberin Devamı..

Tarih: 12-2021

Kapalı Maraş

Kapalı Maraş

1974 öncesi Akdeniz'in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Maraş, 13 Ağustos 1974'te (o gün son bulan) İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmiştir.Türk ordusunun eline geçmesinin ardından Maraş, askerî yasak b&oum Haberin Devamı..

Tarih: 12-2021

Lefkoşa

Lefkoşa

Lefkoşa  Kıbrıs’ın merkezi olan Lefkoşa, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, hem de Rum Kesimi’nin başkenti kabul edilmektedir. Bu nedenden dolayı kozmopolit bir yapıya sahip bölge, geçmişten günümüze de birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmasından ötürü ort Haberin Devamı..

Tarih: 12-2021